PRP


PRP( Trombositten Zengin Plazma )  uygulamasında amacı nedir?

Trombositler hücreleri vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” taşıyan kan bileşenleridir.
Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasında amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda besleyen hücreleri verebilmektir, böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızla başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü PRP ile elde edilen hücrelerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır.

Yara iyileşmesi ile  derinin gençleşmesi arasındaki ilişki nedir ?
Derimiz bazı  fiziksel özelliklerini kaybetmesinden sonra derinin yaşlanma süreci başlar.Bu nedenle derimizi gençleştirmek için vücudumuzda bir yarayı iyileştirirken yapılan uygulamalarda olduğu gibi çeşitli yöntemler taklit ederiz.  Dermokozmetik ürünler de benzer şekilde derimizi yeniden yapılandıran maddelerin veya sentetik olarak elde edilmiş büyüme faktörlerinin bir iyileşme süreci başlatmasını sağlarlar.
 Derideki bir hasarı ,  en doğal ve etkili onarabilecek yine derinin parçalarıdır  .Bu nedenle PRP tedavisi damarlarımızda dolaşan bu sihirli gücü harekete geçiren bir tedavi olarak gelişmiştir.

PRP Tedavisi UyguLama  Alanları ( Endikasyonları )
-Cilt Gençleştirme
- Güneş  Lekeleri
-İzlerin Azaltılması
-Çatlakların  Azaltılması
-Sivilce izlerinde kullanılmaktadır.